Jaki termometr bezdotykowy

Jaki termometr bezdotykowy będzie dla najlepszy dla Ciebie?

Twoje dziecko często choruje i musisz regularnie mierzyć mu temperaturę? Wyobraź sobie, że robisz to w dosłownie w kilka sekund, wygodnie i bez wiedzy malucha, nawet podczas snu. Brzmi dobrze? W takim razie zainwestuj w dobry termometr bezdotykowy – dyskretny, łatwy i szybki w obsłudze. Takie urządzenie posłuży nie tylko dziecku, ale i Tobie. Jeszcze nie masz go w domu? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jaki termometr bezdotykowy będzie dla was najlepszy. Zapraszamy także do sekcji komentarzy, gdzie znajdziesz opinie osób, które kupiły już termometry.

Zalety

Termometr bezdotykowy Microlife

Termometr bezdotykowy beurer

Termometr bezdotykowy to wyjątkowo proste w obsłudze urządzenie działające w oparciu o podczerwień. Dzięki niemu zmierzysz dziecku temperaturę łatwo, szybko i bezstresowo. Wystarczy, że przysuniesz sensor termometru na odpowiednią odległość do ciała maluszka, a już po kilku sekundach otrzymasz wynik pomiaru. Temperaturę dziecka będziesz mógł mierzyć nawet wtedy, gdy Twoje dziecko będzie spało – termometr tego typu jest bardzo cichy. Tego typu termometrem zmierzysz również temperaturę wody w wannie czy mleka w butelce.

Ile to kosztuje?

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dobry termometr bezdotykowy to najdroższy rodzaj termometru dostępnego na rynku. Cena za tego typu urządzenie zaczyna się od 150zł i rośnie. Niestety, jeśli zależy Ci na urządzeniu dobrej jakości, będziesz musiał wydać na niego kilkaset złotych. Jednak jak potwierdzają opinie użytkowników, jest to zakup warty swej ceny – będziesz go używał nie tylko przy dziecku, ale również w wielu innych sytuacjach, bowiem jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki.

Ranking najlepszych termometrów bezdotykowych: TOP 8


Dokładność pomiarów

Jeśli stoisz przed wyborem jaki termometr bezdotykowy kupić, na pewno przyszło Ci do głowy pytanie: czy termometr bezdotykowy jest tak samo dokładny jak np. jego tradycyjny, szklany odpowiednik? Opinie na ten temat są często rozbieżne. Użytkownicy termometrów bezdotykowych często narzekają na niedokładne i niepowtarzalne pomiary przez nie wykonywane. Jeśli zależy Ci na dokładnych i precyzyjnych pomiarach temperatury powinieneś wiedzieć, że zależą one przede wszystkim od:

 • mikroskopijnych różnic w odległościach, na których zostały wykonane (np. pierwszy pomiar 15,5 cm od ciała, drugi – 14,8 cm, a trzeci 16,1 cm)
 • temperatury otoczenia (np. gdy pomiar jest wykonany zanim termometr przyzwyczai się do temperatury panującej w mieszkaniu)
 • zbyt krótkiego lub zbyt długiego czasu pomiaru (np. pierwszy pomiar 5 s., drugi 4,5 s., a trzeci 5,2 s.)

Jest jednak na to dobry sposób. Jeżeli chcesz wyeliminować czynniki prowadzące do niedokładnych pomiarów, zainwestuj w termometr z czujnikiem odległości (na wyświetlaczu, dźwiękowy lub LED). Poinformuje Cię o tym, czy wykonujesz pomiar z odpowiedniej odległości. W niektórych modelach nie pozwoli Ci na dokonanie go, gdy dystans będzie nieodpowiedni. Zainteresuj się także szybkim dostosowywaniem się do temperatury otoczenia oraz błyskawiczną, automatyczną kalibracją urządzenia. Dzięki temu zyskasz dużo dokładniejsze pomiary. Cena za taki termometr będzie też odpowiednio wyższa. Tańszym odpowiednikiem będziesz zaś musiał wykonać większą ilość pomiarów porównawczych. Za wygodę niestety musimy zapłacić.

Tryby pracy

jaki termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy Kardio-Test

Jeśli zastanawiasz się jaki termometr bezdotykowy będzie najlepszy dla Twojego dziecka, zainteresuj się, czy posiada dwa tryby pracy. Większość termometrów tego typu wydaje sygnał dźwiękowy informujący o odległości pomiaru lub jego zakończeniu. Zapewne będziesz niejednokrotnie mierzył temperaturę maluszka w nocy, podczas snu – sygnał może niepotrzebnie go obudzić. Dlatego szukaj termometru z trybem nocnym, w którym urządzenie nie wydaje dźwięków, a jego ekran się podświetla. Dzięki temu, po godzinach spędzonych na usypianiu chorego szkraba, sprawdzisz czy wciąż ma gorączkę bez ryzyka obudzenia go i ponownego usypiania. To niezwykle praktyczna funkcja, której próżno szukać w jakichkolwiek innych termometrach.Jaki termometr bezdotykowy kupić?

Termometr bezdotykowy to z pewnością najwygodniejsze urządzenie do mierzenia temperatury dziecka, jakie możesz nabyć. Jeśli zainwestujesz nieco więcej pieniędzy i kupisz wysokiej jakości, dokładny sprzęt z sensorem odległości, automatyczną kalibracją i trybem nocnym,  będziesz mógł polegać na każdym, nawet pojedynczym pomiarze. Zakup takiego termometru wielokrotnie zwróci Ci się w czasie – będzie mogła go używać cała Twoja rodzina. Jeżeli już wybrałeś, koniecznie zostaw swoją opinię w sekcji komentarzy!

Przeczytaj także:

2 komentarze
 • Danuta
  Posted at 00:29h, 12 lutego Odpowiedz

  Super artykuł! Robicie świetną robotę!:) Do mnie przyszedł właśnie zamówiony pocztą i nie żałuję ani złotówki wydanej na to urządzenie… Pomiar to dosłownie chwila, tylko dziecko nie może się wiercić:P Najlepiej sprawdza się w nocy, bez budzenia, cichutko i co najważniejsze – precyzyjnie. Ja zauważyłam różnicę pomiędzy „klasycznym” a bez dotykowym o zaledwie jedną „kreskę”.

 • MartaPe
  Posted at 21:13h, 28 czerwca Odpowiedz

  Ja kupiłam termometr bezdotykowy firmy Beurer. Poczytałam o nim najpierw na forach i opinie ludków były całkiem pozytywne. Póki co mogę spokojnie go polecić, w porównaniu do rtęciowego naprawdę nie ma wielkich różnic w dokładności pomiaru, tylko trzeba się stosować do zaleceń instrukcji;)

Dodaj opinię